Історія закладу освіти

1 вересня 1988 року для жителів Очакова, особливо для мешканців но­вого мікрорайону, був хвилюючим і уро­чистим - відкривалась нова довгоочі­кувана школа № 4. Перший дзвоник закликав за парти 1022 учнів, яких зус­тріли 58 педагогів. В закладі відкрили по кілька паралельних класів з наповнюваністю більше 30 учнів.Відкриття нової школи було нагаль­ною проблемою міста, бо три інші шко­ли були переповнені.

/Files/images/школа 1.jpg

/Files/images/открытие школы.jpg

/Files/images/линейка.jpg

Перший рік навчання в середній школі № 4 запам'ятався небувалою активністю і вчителів, і учнів. На шкільні свята та вечори приходили подивитись бажаючі з усього міста. Чітко була налагоджена система самоуправління серед учнів: у кожному класі був вожа­тий зі школярів старших класів, багато навчально-виховних заходів готували і проводили учні самостійно, звичайно, завдяки мудрим порадам організато­ра позакласної роботи Литвиненко Н.М. та піонервожатих Самкової Т.М. і Череватенка О.Д. Ранкова зарядка, веселі старти, дитячі розважальні заходи, про­гулянки на природу, спортивні змаган­ня, різноманітні конкурси – все випро­мінювало радість і доброзичливість.

/Files/images/Аня лар оля.jpg

/Files/images/спорт.jpg

/Files/images/pdAN6E6lBM8.jpg

Активним і цікавим було життя і пе­дагогічного колективу. Адже тут були і молоді спеціалісти: Ромашова Л.П., Пономар Г.А., Величко Т.П., Адаменко К.М., ПатенкоА.М., БабенкоТ.М., Фрицак В.Д., Мироненко Т.Я., і педагоги, знані в місті як такі, що дають глибокі і міцні знання зі своїх предметів: Сахошкіна З.Ю., Литвиненко Н.М., Фоміна Л.Т., Атласюк В.С., Дема Г.Є., Марченко С.П.,Кожевнікова М.П., Тупік К.Д. Середній вік педколективу становив 35 років.

/Files/images/Фрицак Фомина.jpg

Але перший рік був і найтяжчий, адже формувалися і класні колективи - діти прийшли з різних шкіл міста з уже сфор­мованим поглядом на шкільне життя. Кожному хотілося звернути увагу на себе, якнайкраще виявити свої здібності і та­ланти. І в цьому їм особливо допомагали вчителі естетичного напрямку. Добрим словом згадаємо ентузіаста своєї спра­ви, блискучого організатора, закоханого в музику і пісню, Погадаєву Валентину Олексіївну. На міських оглядах художньої самодіяльності ця невеличка тендітна жінка завжди виставляла три хори: мо­лодша група, середня і старша, кілька солістів, та і хором вчителів школи теж керувала вміло і завзято.

/Files/images/Погадаева.jpg

Свої здібності з образотворчого мис­тецтва діти також могли розвинути і по­глибити, бо школа була з естетичним нахилом, і даний предмет викладався поглиблено.

/Files/images/рисуют.jpg

Низький уклін заслуговує хореограф Поночевна ТО., яка в стінах школи пра­цює з відомим танцювальним колекти­вом «Радість».

/Files/images/танцы 1.jpg

З першого дня і дотепер навчають та виховують учнів: Славич Л.Г., Чуп­рина Є.Г., Кожевнікова М.П., Грабовенко О.М., Величко Т.П., Череватенко О.Д., Фрицак О.С. Колишні випускники школи - Коржова Ю.Є., Жосан О.П. - самі уже стали вчителями і працюють в рідному закладі.

/Files/images/учителя.jpg

Теперішні учні хоч стали менш актив­ними, але достойно продовжують кращі традиції. Особлива гордість школи — це високі знання її випускників. Всього за роки існування школи випущено 1430 випускників, із них нагороджені золоти­ми медалями «За високі досягнення у навчанні» 35 учнів і 32 учня нагороджені срібними медалями.

Школа - це дзеркало суспільного життя. Всі негаразди в державі дуже бо­ляче віддзеркалюються і на шкільно­му укладі. Адже, чого гріха таїти, якби не дружня співпраця батьківського, уч­нівського, учительського колективів, нашій школі було б не можливо вижи­ти. Дякуючи цій співпраці, в ЗОШ № 4 маємо відремонтовані кабінети, необ­хідне обладнання для навчання. В ос­танні 4-5 років фінансування навчаль­них закладів поліпшується і за рахунок місцевого бюджету, спонсорської допо­моги. Гордістю школи став перший в місті комп'ютерний клас (викладач Ко­жевнікова М.П.), відкритий в 2004 році.

25 рокїв — вік юності, а для школи — досвід, визнання, авторитет. Вже наші перші випускники привели своїх дітей у рідну школу. Ми працюємо не витрача­ючи марно часу на песимізм і старість.

Кiлькiсть переглядiв: 1140

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.