Історія закладу освіти
1 вересня 1988 року для жителів Очакова, особливо для мешканців нового мікрорайону, був хвилюючим і урочистим - відкривалась нова довгоочікувана школа № 4. Перший дзвоник закликав за парти 1022 учнів, яких зустріли 58 педагогів. В закладі відкрили по кілька паралельних класів з наповнюваністю більше 30 учнів.Відкриття нової школи було нагальною проблемою міста, бо три інші школи були переповнені.
Перший рік навчання в середній школі № 4 запам'ятався небувалою активністю і вчителів, і учнів. На шкільні свята та вечори приходили подивитись бажаючі з усього міста. Чітко була налагоджена система самоуправління серед учнів: у кожному класі був вожатий зі школярів старших класів, багато навчально-виховних заходів готували і проводили учні самостійно, звичайно, завдяки мудрим порадам організатора позакласної роботи Литвиненко Н.М. та піонервожатих Самкової Т.М. і Череватенка О.Д. Ранкова зарядка, веселі старти, дитячі розважальні заходи, прогулянки на природу, спортивні змагання, різноманітні конкурси – все випромінювало радість і доброзичливість.
Активним і цікавим було життя і педагогічного колективу. Адже тут були і молоді спеціалісти: Ромашова Л.П., Пономар Г.А., Величко Т.П., Адаменко К.М., ПатенкоА.М., БабенкоТ.М., Фрицак В.Д., Мироненко Т.Я., і педагоги, знані в місті як такі, що дають глибокі і міцні знання зі своїх предметів: Сахошкіна З.Ю., Литвиненко Н.М., Фоміна Л.Т., Атласюк В.С., Дема Г.Є., Марченко С.П.,Кожевнікова М.П., Тупік К.Д. Середній вік педколективу становив 35 років.
Але перший рік був і найтяжчий, адже формувалися і класні колективи - діти прийшли з різних шкіл міста з уже сформованим поглядом на шкільне життя. Кожному хотілося звернути увагу на себе, якнайкраще виявити свої здібності і таланти. І в цьому їм особливо допомагали вчителі естетичного напрямку. Добрим словом згадаємо ентузіаста своєї справи, блискучого організатора, закоханого в музику і пісню, Погадаєву Валентину Олексіївну. На міських оглядах художньої самодіяльності ця невеличка тендітна жінка завжди виставляла три хори: молодша група, середня і старша, кілька солістів, та і хором вчителів школи теж керувала вміло і завзято.
Свої здібності з образотворчого мистецтва діти також могли розвинути і поглибити, бо школа була з естетичним нахилом, і даний предмет викладався поглиблено.
Низький уклін заслуговує хореограф Поночевна ТО., яка в стінах школи працює з відомим танцювальним колективом «Радість».
З першого дня і дотепер навчають та виховують учнів: Славич Л.Г., Чуприна Є.Г., Кожевнікова М.П., Грабовенко О.М., Величко Т.П., Череватенко О.Д., Фрицак О.С. Колишні випускники школи - Коржова Ю.Є., Жосан О.П. - самі уже стали вчителями і працюють в рідному закладі.
Теперішні учні хоч стали менш активними, але достойно продовжують кращі традиції. Особлива гордість школи — це високі знання її випускників. Всього за роки існування школи випущено 1430 випускників, із них нагороджені золотими медалями «За високі досягнення у навчанні» 35 учнів і 32 учня нагороджені срібними медалями.
Школа - це дзеркало суспільного життя. Всі негаразди в державі дуже боляче віддзеркалюються і на шкільному укладі. Адже, чого гріха таїти, якби не дружня співпраця батьківського, учнівського, учительського колективів, нашій школі було б не можливо вижити. Дякуючи цій співпраці, в ЗОШ № 4 маємо відремонтовані кабінети, необхідне обладнання для навчання. В останні 4-5 років фінансування навчальних закладів поліпшується і за рахунок місцевого бюджету, спонсорської допомоги. Гордістю школи став перший в місті комп'ютерний клас (викладач Кожевнікова М.П.), відкритий в 2004 році.
25 рокїв — вік юності, а для школи — досвід, визнання, авторитет. Вже наші перші випускники привели своїх дітей у рідну школу. Ми працюємо не витрачаючи марно часу на песимізм і старість.
Коментарi